Cestovní informace

Zavazadla

Počet a váha zavazadel, které si můžete bezplatně odbavit nebo vzít s sebou na palubu, se liší v závislosti na cestovní třídě a podmínkách cenového balíčku. Zde naleznete vše, co potřebujete vědět o limitech přepravy kabinových a zapsaných zavazadel, sportovního vybavení, cenných a křehkých předmětů, nebo co dělat, když je s vaším zavazadlem něco v nepořádku.

Více

Cestovní třídy

Vyberte si ze služeb, které při svém letu s námi skutečně využijete. Nabízíme vám pět cenových balíčků ve dvou cestovních třídách, pro každého něco podle vašich aktuálních potřeb, preferencí a finančních možností.

Naše cenové balíčky vám umožňují vybírat si a kombinovat služby zahrnuté v ceně letenky s těmi doplňkovými. Podle svých aktuálních potřeb si vytvoříte vlastní balíček služeb, které na letech s námi skutečně využijete.

Více

Cestování s dětmi

Děti patří mezi naše nejváženější cestující. Pro jejich rodiče jsou určeny následující informace.

Více

Cestování se zvířaty

Víme, co pro vás pohodlí a bezpečí vašich zvířecích miláčků znamená. Než se rozhodnete s nimi cestovat, seznamte se s možnostmi a podmínkami jejich přepravy na letech provozovaných Českými aeroliniemi.

Více

Cestování bez bariér

Asistenční služby cestujícím s omezenou schopností pohybu a orientace zajišťujeme bezplatně. Předem prosím konzultujte s ošetřujícím lékařem, zda váš zdravotní stav dovoluje cestování letadlem. Asistenční služby si vyžádejte současně s nákupem letenky nejpozději 48 hodin před odletem na našem kontaktním centru.

Více

Správa rezervací

Vytvořené rezervace a zakoupené letenky si můžete sami spravovat on-line na jednom místě prostřednictvím naší aplikace MOJE REZERVACE nebo si můžete stáhnout do mobilního telefonu některou z plně nativních aplikací ČSA pro operační systémy iOS, Android nebo Windows.

Více

Sedadla v letadle

Vyberte si současně s rezervací letenky, kde budete v letadle sedět. Zakupte si pohodlné preferované sedadlo v předních řadách či u nouzových východů nebo si můžete vybírat z ostatních míst. Můžete tak učinit i po nákupu letenky prostřednictvím aplikace MOJE REZERVACE.

Více

Bezpečnost při přepravě

V letecké přepravě platí přísná bezpečnostní pravidla a díky tomu je nejbezpečnějším způsobem dopravy. Bezpečnost cestujících i letového provozu je naší absolutní prioritou. Seznamte se s bezpečnostními pravidly, kterým bude vaše cesta podléhat.

Více

Přepravní podmínky

Pečlivě se prosím seznamte s podmínkami přepravy cestujících a zavazadel na linkách provozovaných Českými aeroliniemi.

Více

Odbavení

Odbavit se na svůj let s námi můžete následujícími způsoby: on‑line na našich webových stránkách, prostřednictvím svého mobilního telefonu a našich nativních aplikací či mobilního webu, přímo na odbavovacích přepážkách nebo na vybraných letištích i na samoobslužných odbavovacích kioscích. Všechny způsoby odbavení jsou bezplatné.

Více

Letištní salonky

Zpříjemněte si čekání na odlet relaxací v exkluzivních prostorách a objednejte si předem za zvýhodněné ceny návštěvu salonků Menzies Aviation Lounge v Terminálu 1 nebo 2 na Letišti Václava Havla Praha.

Více

SkyPriority

Se SkyPriority získáte exkluzivní a přednostní služby na letištích, kde aliance SkyTeam působí. Letišti vás snadno a rychle provedou charakteristické červené symboly služby SkyPriority. Opatřeny jsou jimi i letenky, itineráře a palubní vstupenky cestujících, kteří jsou oprávněni službu SkyPriority využívat. Díky jednotným pravidlům SkyPriority, vše od přednostního odbavení až po imigrační či pasovou kontrolu probíhá hladce a stejně bez ohledu na letiště.

Více

Občerstvení na palubě Českých aerolinií

Ve spolupráci s předními českými kuchaři pro vás připravujeme jídla z nejkvalitnějších surovin tak, aby i na palubě ve výšce téměř 11 kilometrů chutnala stejně jako na zemi. V cestovní třídě Business servírujeme prvotřídní jídla a široký výběr nápojů, samozřejmě vše v ceně letenky. Bezplatný servis jídla a nápojů je standardem také v třídě Economy na našich středně dlouhých a dálkových linkách. Na krátkých linkách v třídě Economy si můžete k letence doobjednat snídaně, studené nebo teplé jídlo z naší aktuální nabídky GOURMET MENU, případně si během letu na palubě zakoupit lehký slaný či sladký snack a nápoje.

Více

Sky Shop

Vyberte a objednejte si za atraktivní ceny ze široké nabídky prémiového zboží Sky Shopu on-line ještě před odletem, nejpozději ale 48 hodin, a nechte si jej doručit až na palubu letadla. Pro nákup zboží se můžete rozhodnout až během letu.

Více

flyOK magazine

Každé tři měsíce najdete na našich palubách nové číslo časopisu flyOK. Představujeme vám v něm destinace, kam se s Českými aeroliniemi můžete vypravit, přinášíme zajímavé cestovatelské tipy a užitečné informace. Najdete v něm aktuální novinky z ČSA, kompletní informace o našich produktech a službách nebo věrnostních programech. Věříme, že vás náš magazín zaujme a zpříjemní vám nejen cestu do vaší cílové destinace.

Více

Zůstaňte s námi v kontaktu

Chtěli byste dostávat aktuální informace o nových službách, produktech či výhodách, které pro vás chystáme? Chtěli byste se s námi podělit o svůj názor na naše webové stránky nebo o své zkušenosti s našimi službami? Líbilo se vám na našem letu a chtěli byste někomu z našeho týmu poděkovat? Zůstaňte s námi v kontaktu. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá.

Více

Zpožděná nebo poškozená zavazadla

Je nám líto, že se vaše zavazadlo při příletu zpozdilo nebo je poškozené. Poradíme vám, jak v takových případech postupovat.

Více

Nadlimitní zavazadla

Pečlivě si naplánujte, kolik zavazadel budete s sebou na cestu potřebovat. Pokud si nadváhu nebo přepravu dalšího zapsaného zavazadla zakoupíte s předstihem na našich webových stránkách přes aplikaci MOJE REZERVACE, ušetříte nejen náklady, ale i svůj čas.

Více

GOURMET MENU

Dopřejte si občerstvení prvotřídní kvality také v cestovní třídě Economy a vyberte si z naší aktuální nabídky snídaní, studených nebo teplých jídel GOURMET MENU.

Více

Aukční hra o Business třídu

Koupili jste si letenku do třídy Economy na našich webových stránkách a chtěli byste cestovat ve třídě Business? Vyzkoušejte službu Plusgrade.

Více

Letištní salonky v Praze

Objednejte si návštěvu salonku na Letišti Václava Havla Praha současně s letenkou na našich webových stránkách. Můžete si ji k letence doobjednat kdykoliv on-line prostřednictvím naší aplikace MOJE REZERVACE nebo našeho kontaktního centra, na dalších prodejních místech společnosti, u cestovních kanceláří, agentur či prodejců letenek.

Více

Preferovaná sedadla

Aby bylo vaše cestování co nejpohodlnější, vyberte a zakupte si preferované sedadlo s předstihem, nejlépe současně s letenkou. Můžete si vybírat ze sedadel u nouzových východů, u okénka či uličky v předních řadách u Airbusů A319, nebo naopak v zadních řadách v letadlech typu ATR.

Více

Cestovní pojištění

Před odletem, během dovolené či služební cesty vás může potkat řada nečekaných nepříjemností, kvůli kterým budete muset letenku a svůj pobyt v destinaci zrušit či změnit. S naším cestovním pojištěním získáte asistenční služby, pomoc v nesnázích a krytí různých výdajů souvisejících s pojistnou událostí. Pořiďte si cestovní pojištění současně s letenkou a cestujte bez obav a starostí.

Více