Do kabinového zavazadla si zabalte jen nejnutnější věci, které budete potřebovat na palubě, a předměty, které nelze přepravovat v zapsaném zavazadle, např. cennosti, doklady či léky. Usnadníte tím nástup i výstup sobě i ostatním spolucestujícím.

Limity pro přepravu kabinových zavazadel

Na palubu letadel Českých aerolinií si můžete s sebou bezplatně vzít kabinové zavazadlo podle podmínek cenového balíčku, ve kterém jste si letenku zakoupili:

Cenový balíček
Cestovní třída
LITE
Economy
PLUS
Economy
FLEX
Economy
BUSINESS LITE
Business
BUSINESS
Business
Kabinová zavazadla
Každé do 8 kg a 55 x 45 x 25 cm
1 kus 1 kus 1 kus 2 kusy 2 kusy
Malá osobní taška
Například kabelka, aktovka, taška s notebookem, taška s nákupem z Duty Free apod.
Do 3 kg a 40 x 30 x 15 cm
1 kus 1 kus 1 kus 1 kus
Kabinové zavazadlo

Upozorňujeme, že velikost a počet kabinových zavazadel kontrolují pracovníci odbavení u odletového východu před každým nástupem na palubu.
Ujistěte se proto, že vaše kabinová zavazadla nepřekračují maximální povolený počet a rozměry: délku 55 cm, šířku 45 cm a hloubku 25 cm včetně držadel, postranních kapes a koleček.
Všechny ostatní předměty uložte prosím dovnitř svého kabinového zavazadla nebo malé osobní tašky. Kabinová zavazadla a malé osobní tašky, které překročí povolený počet, rozměry nebo hmotnost, vám přepravíme za odpovídající poplatek jako zapsaná v zavazadlovém prostoru letadla.

Kde lze přepravovat kabinová zavazadla

Kabinová zavazadla lze na palubě letadla přepravovat pouze v úložných prostorech nad hlavami cestujících, malé osobní tašky pod sedačkou před vámi. Kapacita těchto prostor je omezena. Jakmile se zaplní, z bezpečnostních důvodů vám musíme vaše kabinové zavazadlo nebo malou osobní tašku přepravit v zavazadlovém prostoru letadla, ačkoli splňuje povolené limity. Jejich přeprava je v takovém případě bezplatná.

Přeprava zavazadla

Proč je výhodnější si zakoupit nadváhu nebo další zavazadlo s předstihem?

  • Při platbě u odletového východu si účtujeme nejvyšší poplatky.
  • U odletového východu je možné platit pouze platební kartou.
  • Platbu v hotovosti je možné provést u nejbližší přepážky, která takovou platbu umožňuje.
  • Pokud cestující odlet nestihne, neodpovídáme za vícenáklady spojené se změnou rezervace.
  • V případě neuhrazení poplatku máme oprávnění odmítnout cestujícího z přepravy.

Kabinová zavazadla dětí

Děti, které cestují na klíně dospělého, nemají nárok na přepravu vlastního kabinového zavazadla. Děti, které mají rezervaci vlastního sedadla, si mohou s sebou na palubu vzít kabinová zavazadla ve stejném rozsahu jako dospělý, v závislosti na cenovém balíčku, ve kterém má zakoupenou letenku. Další informace naleznete v sekci Cestování s dětmi.

Zakázané předměty a tekutiny

Ujistěte se, že u sebe ani v kabinovém zavazadle nemáte tyto Zakázané předměty.
Informace o přepravě tekutin na palubě letadel najdete v sekci Tekutiny v kabinovém zavazadle.

Když let provozuje jiný dopravce

Pravidla pro přepravu kabinových zavazadel se mohou lišit, pokud se na vaší přepravě podílí jiný dopravce než České aerolinie. Pro bližší informace o limitech bezplatné přepravy zavazadel se v takovém případě obraťte na prodejce letenky nebo provozujícího dopravce.