Nice

Francie

Letenky do Nice

Perla Azurového pobřeží a jeden z nejhezčích koutů Francie. Nice díky svému umístění na břehu Středozemního moře nabízí kombinaci nádherné přírodní scenérie a bohatého kulturního dědictví. Procházka po starém městě Vieux Nice vás zavede do spletitých uliček plných pravé provensálské atmosféry.

Počet cestujících
 • Dospělí12 +
  1
 • Děti2 až 11 let
  0
 • Batolata0 až 2 let
  0

Vyberte zemi

Vyberte letiště

 

Vyberte zemi

Vyberte letiště

 
Vyberte datum odletu
Vyberte datum příletu

Vyberte zemi

Vyberte letiště

 

Vyberte zemi

Vyberte letiště

 

Moje rezervace

Kde najdu rezervační kód nebo číslo letenky?
Číslo letenky Českých aerolinií je unikátní 13místný kód s předčíslím 064. Rezervační kód je unikátní šestimístná kombinace písmen a/nebo čísel. Oba údaje jsou uvedeny na vaší letence nebo itineráři. Pokud jste si letenku zakoupili na našich webových stránkách, rezervační kód i číslo letenky naleznete v hlavičce vlevo nahoře pod logem Českých aerolinií. Na letenkách zakoupených u jiných subjektů než u Českých aerolinií může mít rezervační kód odlišnou podobu. Pro přihlášení do aplikace "Moje rezervace" v takovém případě použijte číslo letenky.

Online odbavení

Kde najdu rezervační kód nebo číslo letenky?
Číslo letenky Českých aerolinií je unikátní 13místný kód s předčíslím 064. Rezervační kód je unikátní šestimístná kombinace písmen a/nebo čísel. Oba údaje jsou uvedeny na vaší letence nebo itineráři. Pokud jste si letenku zakoupili na našich webových stránkách, rezervační kód i číslo letenky naleznete v hlavičce vlevo nahoře pod logem Českých aerolinií. Na letenkách zakoupených u jiných subjektů než u Českých aerolinií může mít rezervační kód odlišnou podobu. Pro přihlášení do aplikace "Moje rezervace" v takovém případě použijte číslo letenky.

Status letu

---

 

O Nice

Perla Azurového pobřeží a jeden z nejhezčích koutů Francie. Tím, že je Nice na břehu Středozemního moře a předzvěstí slunečných dnů nabízí kombinaci nádherného přírodní scenérie a bohatého kulturního dědictví. Procházka po malebných uličkách ve starém městě Vieux Nice vás zavede do spletitých uliček plných provensálské atmosféry, kde se mísí vůně čerstvého pečiva s vůní moře. Užijte si relaxaci na slunných plážích podél Promenade des Anglais nebo prozkoumejte fascinující historické památky, jako je krásná katedrála Sainte-Réparate.

S bohatým uměleckým dědictvím, vynikající gastronomií a nekonečnými možnostmi pro aktivní odpočinek Nice přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří touží po kombinaci luxusu, elegance a středomořského kouzla.

 • LetištěLetiště Nice Côte d'Azur (NCE)
 • Vzdálenost1 055 km
 • Délka letu1:50

Poznejte Nice

Dlouhá promenáda ve stínu palem. Z jedné strany lemovaná mořem, z druhé luxusními hotely. Promenade des Anglais, dlouhé zhruba 5 kilometrů, se někdy říká Champs Elysées Středomoří. Je osobitá a každý, kdo do tohoto města zavítá, musí být alespoň na chvíli její součástí. Nejslavnějšími budovami tu jsou Opéra de Nice z 19. století a hotel Negresco. Úžasnou atmosféru promenády sice v roce 2016 poznamenal krutý teroristický útok, ale místní se před zlem nesklonili.

Jak strávit čas v Nice

Několikakilometrová promenáda a staré město

I když se Promenade des Anglais stala symbolem města, centrum je v okolí tržiště Cours Saleya. Právě tady, ve starém městě (Vieille Ville), ve změti úzkých romantických uliček, pod vrchem Montee du Chateau (Zámecký vrch), si vychutnáte tu pravou vůni starobylého Nice. Za návštěvu stojí i barokní katedrála Sainte-Réparate ze 17. století. Na severu města jsou ale i starší památky – vykopávky z doby antického Říma. Lázně a Apollonův chrám.

Davy turistů v Nice proudí i do Chagallova muzea. Francouzská riviéra se pro běloruského malíře stala druhým domovem. Samotný Chagall projekt muzea s architekty několikrát konzultoval. K vidění je tu stálá sbírka Biblické umění a samostatné židovské výstavy.

V městě na Azurovém pobřeží si přijdou na své nejen milovníci staré architektury a umění, ale i přírody. V roce 1990 tu byl otevřen jeden z největších skleníků na světě. Phoenix Park má tvar pyramidy a zájemci se mohou projít sedmi různými tropickými klimaty.

Za hranice Nice

Být v Nice a nepodívat se za hranice města by byla chyba. Nice je jen jedním z malých kousků mozaiky nazývané Azurové pobřeží. Název Cote d´Azur se poprvé objevil ve stejnojmenné knize Stephena Liegearda z roku 1888.

Riviera se táhne od města Menton až k Cassis nedaleko Marseille. Na severu ji chrání tří tisícové vrcholky Alp, na jihu průzračné moře. Vydejte se třeba do proslulého Cannes. Většina lidí si ho spojuje s Mezinárodním filmovým festivalem a hvězdami nadnárodní velikosti. Hlavní cenou je Zlatá palma. Přehlídka filmů probíhá v paláci hned vedle přístavu. Zvláštní, monumentální architektura. Ale má své kouzlo.

Cannes

Cannes - kdysi malou rybářskou vesnici - probudil k životu britský lord Brougham, který sem přijel v roce 1834. Původně jeho kroky směřovaly do Nice, ale tam se kvůli tehdejší epidemii cholery nedostal. Cannes se mu ale zalíbilo natolik, že si tu postavil vilu. A zahraniční smetánka se postupně přidala.

Pouhých 15 minut lodí od města Cannes se dostanete na malebný ostrůvek Svaté Margarity. Jeho historie ale zdaleka malebná není. Temná pevnost proslula jako vězení – mimo jiných i tajemného muže s maskou.

A co třeba středověké Antibes s původní rezidencí rodu Grimaldiů? Ta je z 12. století a dnes v ní sídlí muzeum Pabla Picassa se slavnou kubistickou kozou.

Monako

Vydejte se i na druhou stranu Nice - na východ. Do Monaka. Do země slavných a bohatých. Díky přístavu, světoznámému kasinu a hlavně - daňovému ráji. Vládne tu rod Grimaldiů. Nynější panovník - kníže Albert II. je hlavou státu, ve kterém žije zhruba 30 tisíc obyvatel. Hlavním městem Monaka je Monaco-Ville. Původně opevněné knížectví. Místní mu říkají „Le Rocher“. Tedy skála. Je tu knížecí palác, původně ze 13. století a kostel sv. Mikuláše. Právě tady si své ano řekli Američanka Grace Kelly a kníže Reinier. Teď - o mnoho let později - tu mají své hrobky. Za prohlídku stojí i Oceánografické muzeum. Ve zdejším výzkumném centru pracoval i oceánolog Jacques Yves Cousteau.

Historie

Nice bylo založeno už ve 4. století před naším letopočtem Řeky. Tehdy neslo jméno Nikaja. Později ho obsadili Římané a během let se změnilo i jeho jméno na Nizza. Teprve roku 1866 město připadlo Francii. Od té doby se na mapách objevuje jako Nice.

Jídlo a pití jednoduše: Bon appétit

Kuchyně na Azurovém pobřeží odráží všechny vůně i chutě místního pobřeží i moře. Rajčata, lilek, ryby, olivový olej, citron a česnek nebo ústřice. Francouzská riviéra je původním domovem zeleninového ratatouille, palačinek z cizrny nebo grilovaných sardinek. Doporučit nějakou restauraci? Výběr je tak mimořádný, že by na to nestačil ani obsáhlý průvodce. A nevynechejte ani ty pod širým nebem. Stačí říct jen: Bon appétit.