Online odbavení

Kde najdu rezervační kód nebo číslo letenky?
Číslo letenky Českých aerolinií je unikátní 13místný kód s předčíslím 064. Rezervační kód je unikátní šestimístná kombinace písmen a/nebo čísel. Oba údaje jsou uvedeny na vaší letence nebo itineráři. Pokud jste si letenku zakoupili na našich webových stránkách, rezervační kód i číslo letenky naleznete v hlavičce vlevo nahoře pod logem Českých aerolinií. Na letenkách zakoupených u jiných subjektů než u Českých aerolinií může mít rezervační kód odlišnou podobu. Pro přihlášení do aplikace "Moje rezervace" v takovém případě použijte číslo letenky.

Odbavte se prostřednictvím našich webových stránek již 36 hodin před odletem. On-line odbavení se uzavírá 1 hodinu před odletem.

Odbavení on-line

Odbavte se na svůj let prostřednictvím našich webových stránek nebo prostřednictvím mobilní aplikace Českých aerolinií v době od 36 do 1 hodiny před odletem.

Pokud cestujete pouze s kabinovým zavazadlem, na let se odbavíte na našem webu nebo v naší mobilní aplikaci, vytisknete si palubní vstupenku, případně stáhnete do mobilu / chytrých hodinek a po příjezdu na letiště můžete přistoupit přímo k bezpečnostní kontrole.

V případě, že cestujete se zapsanými zavazadly, je nutné nám je předat k přepravě na odbavovací přepážce na letišti. Službu on-line odbavení je možné využít na všech pravidelných linkách provozovaných ČSA (lety označené OK 0001 – OK 2999).

Službu on-line odbavení je možné využít na všech pravidelných linkách provozovaných ČSA (lety označené OK 0001 – OK 2999).

Práva cestujících

Je-li vám odepřeno nastoupit na palubu nebo je-li váš let zpožděn nejméně o dvě hodiny, požádejte u odbavovací přepážky nebo u odletového východu o listinu popisující vaše práva, zejména ohledně náhrady škod a pomoci. Podrobné informace jsou k dispozici v nařízení Evropského parlamentu č. 261/2004.

Výjimky v on-line odbavení:

  • U letenek zakoupených v cenovém balíčku LITE při odletech z některých destinací není možné palubní vstupenku vytisknout předem, vyzvedněte si ji na odbavovací přepážce na letišti.
  • U letů označených OK 3000 - 5999, které jsou provozovány partnerskými leteckými společnostmi, je možné ve většině případů využít online odbavení partnerského dopravce, který let provozuje, například Smartwings (QS), Air France (AF), Aeroflot (SU), KLM (KL), Korean Air (KE), Tarom (RO), Iberia (IB), Ukraine International Airlines (PS).

Službu nelze využít:

  • U letů označených OK 3000 - 5999, které jsou provozovány partnerskými leteckými společnostmi a u kterých nelze využít online odbavení partnerského dopravce, který let provozuje;
  • Pokud jste si vyžádali službu Nedoprovázené dítě nebo asistenční služby na letišti.

V těchto případech prosím kontaktujte odbavovací přepážku na příslušném letišti.