Odbavení

Odbavit se na svůj let s námi můžete následujícími způsoby: on‑line na našich webových stránkách, prostřednictvím svého mobilního telefonu a našich nativních aplikací či mobilního webu, přímo na odbavovacích přepážkách nebo na vybraných letištích i na samoobslužných odbavovacích kioscích. Všechny způsoby odbavení jsou bezplatné.

On-line odbavení

Odbavte se na svůj let prostřednictvím našich webových stránek nebo prostřednictvím mobilní aplikace Českých aerolinií v době od 36 do 1 hodiny před odletem.

Pokud cestujete pouze s kabinovým zavazadlem, na let se odbavíte na našem webu nebo v naší mobilní aplikaci, vytisknete si palubní vstupenku, případně stáhnete do mobilu / chytrých hodinek a po příjezdu na letiště můžete přistoupit přímo k bezpečnostní kontrole.

V případě, že cestujete se zapsanými zavazadly, je nutné nám je předat k přepravě na odbavovací přepážce na letišti.

Službu on-line odbavení je možné využít na všech pravidelných linkách provozovaných ČSA (lety označené OK 0001 – OK 2999).

Práva cestujících

Je-li vám odepřeno nastoupit na palubu nebo je-li váš let zpožděn nejméně o dvě hodiny, požádejte u odbavovací přepážky nebo u odletového východu o listinu popisující vaše práva, zejména ohledně náhrady škod a pomoci. Podrobné informace jsou k dispozici v nařízení Evropského parlamentu č. 261/2004.

Výjimky v on-line odbavení:

 • U letenek zakoupených v cenovém balíčku LITE při odletech z některých destinací není možné palubní vstupenku vytisknout předem, vyzvedněte si ji na odbavovací přepážce na letišti.
 • U letů označených OK 3000 - 5999, které jsou provozovány partnerskými leteckými společnostmi, je možné ve většině případů využít online odbavení partnerského dopravce, který let provozuje, například Smartwings (QS), Air France (AF), Aeroflot (SU), KLM (KL), Korean Air (KE), Tarom (RO), Iberia (IB), Ukraine International Airlines (PS).

Službu nelze využít:

 • U letů označených OK 3000 - 5999, které jsou provozovány partnerskými leteckými společnostmi a u kterých nelze využít online odbavení partnerského dopravce, který let provozuje.
 • Pokud jste si vyžádali službu Nedoprovázené dítě nebo asistenční služby na letišti.

V těchto případech prosím kontaktujte odbavovací přepážku na příslušném letišti.

Odbavení na přepážce

Na lety provozované Českými aeroliniemi se můžete na odbavovacích přepážkách na letištích odbavit bezplatně. Čísla odbavovacích přepážek pro váš let jsou uvedena na informačních tabulích letiště. Přepážky označené jako BAGGAGE DROP-OFF jsou vyhrazeny pro odevzdání zapsaných zavazadel cestujících, kteří využili odbavení na našich webových stránkách nebo prostřednictvím mobilního telefonu či samoobslužných odbavovacích kiosků.

Upozornění:

K odbavení a bezpečnostní kontrole se dostavte s dostatečným časovým předstihem. U dálkových a středně dlouhých linek doporučujeme alespoň 2 hodiny, u krátkých linek alespoň 1 hodinu před odletem. Na Letišti Václava Havla Praha je odbavení ukončeno 40 minut před plánovaným odletem, u spojů do Bejrútu a Rijádu 60 minut před odletem.

Samoobslužné odbavovací kiosky

Při odbavení na váš let se identifikujte pomocí:

 • vaší platné platební karty (debetní nebo kreditní),
 • cestovního pasu se strojově čteným záznamem,
 • pomocí 2D čárového kódu na vaší letence,
 • manuálním zadáním čísla vaší elektronické letenky.

Dále postupujete podle pokynů kiosku až do vytištění vaší palubní vstupenky. V případě potřeby si můžete vytisknout i itinerář vaší cesty.

Aktuálně jsou kiosky dostupné na Letišti Václava Havla Praha (PRG) v Terminálu 1 a Terminálu 2.

SELF-SERVICE BAG DROP

Samoobslužné odbavování zapsaného zavadla na letišti v Praze

Pokud váš cenový balíček zahrnuje zapsané zavazadlo nebo jste si jej dokoupili a odlétáte z Letiště Václava Havla Praha z terminálu T2, samoobslužné odbavení vašeho zavazadla (tzv. SELF-SERVICE BAG DROP) vám pomůže urychlit průchod letištěm na váš let.

Na lety provozované Českými aeroliniemi se můžete na samoobslužných přepážkách na letišti odbavit bezplatně 6 hodin před odletem. Odbavení je možné nejpozději 45 minut před plánovaným odletem.

Aktuálně je služba dostupná na Letišti Václava Havla Praha (PRG) v Terminálu 2.

Postup při odbavení zapsaného zavazadla:

 • Odbavte se on-line nebo na letišti na samoobslužném kiosku.
 • vytiskněte si zavazadlový lístek:
  • pokud se odbavíte on-line, zavazadlový lístek si můžete vytisknout na přepážce pro samoobslužné odbavení zapsaného zavazadla,
  • pokud se odbavíte na samoobslužném kiosku na letišti, zavazadlový lístek si můžete vytisknout přímo na tomto kiosku,
 • umístěte zavazadlový lístek na rukojeť vašeho zapsaného zavazadla.
 • v případě, že jste si vytiskli zavazadlový lístek na kiosku, jděte na samoobslužnou přepážku na odbavení zapsaného zavazadla.

Dále postupujete podle pokynů na samoobslužné přepážce.

Samoobslužné odbavení zapsaných zavazadel se nachází na přepážkách číslo 284 až 295.