Opatření na palubách

Ochrana úst a nosu na palubě letadla

Od 14. dubna dochází ze strany Ministerstva zdravotnictví České republiky ke zrušení opatření stanovující povinnost nasazení ochranného prostředku dýchacích cest v prostředcích veřejné dopravy. Protože je však zdraví a bezpečnost cestujících naší nejvyšší prioritou, i nadále doporučujeme mít ochranu úst a nosu na palubě letadel mířících z/do České republiky nasazenou.

Přísné hygienické standardy na palubách našich letadel

Interiér našich letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet. Zdraví a bezpečnost vás a našich zaměstnanců je pro nás nejvyšší prioritou.

Upozornění: Doporučujeme vám, abyste si před vlastní cestou zkontrolovali aktuálně platné požadavky na vstup do vaší cílové země, a to i v případě, že jste jejím občanem či rezidentem, případně pro transfer přes příslušnou zemi. V některých případech může být vyžadován například test na COVID‑19. Pro bližší informace o požadavcích pro vstup do cílové země či transfer přes příslušnou zemi se obraťte na orgány daného státu.

Často kladené dotazy v souvislosti s onemocněním COVID-19

Sociální distancování

Ochranná opatření v prostorách Letiště Václava Havla Praha

Letíte z/do Prahy? Podívejte se, jaká ochranná opatření byla zavedena v prostorách Letiště Praha.
Vaše bezpečnost je naší prioritou.

Dvoumetrové odstupy

Při nástupu a výstupu do/z letadla dodržujte dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.

On-line odbavení

Pokud je to možné, odbavte se na svůj let on‑line v příslušné sekci webových stránek nebo prostřednictvím mobilní aplikace Českých aerolinií.

Letiště

Vezměte prosím na vědomí, že mohlo dojít ke změnám obecných postupů na bezpečnostních kontrolních stanovištích. Doporučujeme být proto na letišti v dostatečném časovém předstihu. K omezením dochází taktéž v poskytovaných službách a letištní salónky, restaurace, obchody, aj. tak mohou být uzavřeny.

Postup na gatech

S ohledem na minimalizaci rizika přenosu onemocnění Covid-19 prosíme, abyste zaměstnancům u odletového východu předkládali cestovní doklad otevřený na straně s fotografií a následně si sami přiložili palubní vstupenku ke čtecímu zařízení. Tímto postupem zajistíme váš bezpečný nástup do letadla bez nadbytečného fyzického kontaktu.

Usazení v letadle

V případě dostatečně volné kapacity v ekonomické třídě budou cestující usazováni s patřičnými rozestupy. V případě cestovní třídy Business zůstává prostřední sedačka vždy volná, případně místo po Vašem boku u letadel s dvousedačkou.

Specifické požadavky jednotlivých zemí

Při letech do některých destinací můžete být požádáni o vyplnění formuláře přímo na palubě letadla nebo letišti. Z tohoto důvodu si nezapomeňte vzít na palubu letadla psací potřeby (propisku), které nelze z hygienických důvodů poskytnout.

Navštivte IATA stránky a zkontrolujte si aktuálně platné požadavky na vstup do vaší cílové země. Informace o dostupnosti testovacích míst ve vašem okolí zjistíte zde.

Pro vstup do Egypta je taktéž nutné vyplnit příslušný formulář. To může cestující provést na palubě letadla nebo online registrací zde alespoň dva dny před odletem.

Partnerské letecké společnosti

Může se stát, že jste si koupili letenku Českých aerolinií (ČSA jsou marketingovým dopravcem), ale provozujícím dopravcem je partnerská letecká společnost. Nebo se na části vaší cesty podílí jiný dopravce.

Doporučujeme navštívit webové stránky našich partnerských leteckých společností, kde najdete všechny nejnovější informace týkající se cestování v období koronaviru na jejich palubách:

Nejnovější informace z aliance leteckých společností SkyTeam, které jsou České aerolinie členem, naleznete zde.