Smartwings Group uskutečnila další repatriační lety

29. března, 2020

Smartwings Group vypravila o víkendu další speciální lety pro Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (MZV ČR) za účelem repatriace českých občanů ze zahraničí zpět do České republiky.

České aerolinie uskutečnily během víkendu repatriační let pro skupinu Volkswagen a MZV ČR z indické Goa a Bombaje. Na zpáteční cestě po mezipřistání v německém Hannoveru letadlo pokračovalo do Prahy, kde přistálo v neděli 29. 3. 2020 po 14. hodině. O několik hodin později přistálo na letišti Václava Havla Praha letadlo Smartwings s repatriovanými českými občany z Peru a Mexika. Další letoun společnosti dopraví české občany zpět do České republiky z Kanady a Dominikánské republiky v pondělí 30. 3. 2020. V úterý 31. 3. 2020 Smartwings vypraví pro MZV ČR repatriační let z Chicaga (USA). Letadlo s českými občany přistane v Praze ve středu 1. 4. 2020.

Smartwings Group na základě smlouvy s MZV ČR již v minulých dnech uskutečnila repatriační lety z Filipín, Kuby, Panamy, Hondurasu, Mexika, Dominikánské republiky, Kolumbie a Kostariky, Kanárských ostrovů a Egypta.

Skupina Smartwings je v případě potřeby nadále připravena vyslat svá letadla do zahraničí a realizovat další lety.