České aerolinie v příští letní sezóně výrazně navýší svůj provoz. Během letního letového řádu ČSA plánují provozovat pravidelná letecká spojení do celkem 15 destinací ve 14 zemích.

ČSA se tak vrací se tradiční linky, které musely ukončit kvůli pandemii koronaviru. Prodej letenek byl zahájen v celé distribuční síti.

ČSA budou příští léto opět létat z Prahy do Bruselu, Barcelony, Madridu, Říma, Amsterdamu, Helsinek, Bukurešti, na Maltu a Island. Novinkou je obnovení letů ČSA mezi Prahou a Sofií, k němuž dochází po 10 letech od přerušení předchozího provozu letů v březnu 2012.

Pokračovat bude nadále provoz na linkách do Paříže, Stockholmu, Kodaně, Moskvy a Kyjeva.

ČSA lety z Prahy během letního letového řádu (27.3.-29.10.2022):

Amsterdam 2x denně
Brusel 2x denně
Řím 4x týdně
Paříž 3x denně
Barcelona 1x denně
Madrid 1x denně
Helsinky 3x týdně
Stockholm 2x týdně
Kodaň 4x týdně
Bukurešť 4x týdně
Sofie 3x týdně
Moskva 1x denně
Kyjev 2x denně
Keflavík 3x týdně
Malta 1x týdně

Nyní během zimního letového řádu ČSA provozují pravidelná letecká spojení do Paříže (denně), Stockholmu (2x týdně), Kodaně (2x týdně), Moskvy (3x týdně), Kyjeva (denně), a do dalších více než 15 destinací je možné letět na linkách code-sharových partnerů. Letenky na lety ČSA si klienti mohou zakoupit na webových stránkách Českých aerolinií a Smartwings, a rovněž u prodejců letenek.

S ohledem na situaci způsobenou onemocněním Covid- 19 nabízí České aerolinie klientům možnost bezplatné změny termínu do 31. 12. 2021. Cestující mají také možnost si současně s letenkou zakoupit na webových stránkách ČSA cestovní pojištění, které kryje náklady spojené s případnou nákazou onemocněním COVID-19.

Rovněž tak i věrnostní program OK Plus Českých aerolinií nadále zohledňuje ztížené možnosti cestování v důsledku pandemie: platnost mil na věrnostních účtech členů OK Plus je automaticky prodlužována a nedochází k jejich exspiraci. Členové OK Plus mohou jako dosud získávat míle za lety ČSA i lety partnerských leteckých společností či nákup služeb neleteckých partnerů a takto získané míle využívat například na bonusové letenky na letech ČSA a aliančních partnerů v rámci globální aliance SkyTeam.

Prioritou Českých aerolinií je maximální bezpečnost cestujících na palubách letadel ČSA a dodržování přísných hygienických standardů. Vstup na paluby letadel Českých aerolinií je možný pouze s respirátorem.