Cestovní informace

Otec se synem sedí v letištní hale se zavazadlem, pozorují letadla a čekají na odbavení

Zavazadla

Počet a váha zavazadel, které si můžete bezplatně odbavit nebo vzít s sebou na palubu, se liší v závislosti na cestovní třídě a podmínkách cenového balíčku. Zde naleznete vše, co potřebujete vědět o limitech přepravy kabinových a zapsaných zavazadel, sportovního vybavení, cenných a křehkých předmětů, nebo co dělat, když je s vaším zavazadlem něco v nepořádku.

Více
Interiér letadla ČSA - sedadla v Business třídě

Cestovní třídy

Vyberte si ze služeb, které při svém letu s námi skutečně využijete. Nabízíme vám pět cenových balíčků ve dvou cestovních třídách, pro každého něco podle vašich aktuálních potřeb, preferencí a finančních možností.

Naše cenové balíčky vám umožňují vybírat si a kombinovat služby zahrnuté v ceně letenky s těmi doplňkovými. Podle svých aktuálních potřeb si vytvoříte vlastní balíček služeb, které na letech s námi skutečně využijete.

Více
Dvě malé děti sedí na sedačce v letištní hale, hrají hry na tabletu a čekají na odbavení

Cestování s dětmi

Děti patří mezi naše nejváženější cestující. Pro jejich rodiče jsou určeny následující informace.

Více
Maltézský psík sedí v otevřeném zavazadle mezi oblečením a čeká na výlet

Cestování se zvířaty

Víme, co pro vás pohodlí a bezpečí vašich zvířecích miláčků znamená. Než se rozhodnete s nimi cestovat, seznamte se s možnostmi a podmínkami jejich přepravy na letech provozovaných Českými aeroliniemi.

Více
Detailní pohled na invalidní vozík v letištní hale

Cestování bez bariér

Asistenční služby cestujícím s omezenou schopností pohybu a orientace zajišťujeme bezplatně. Předem prosím konzultujte s ošetřujícím lékařem, zda váš zdravotní stav dovoluje cestování letadlem. Asistenční služby si vyžádejte současně s nákupem letenky nejpozději 48 hodin před odletem na našem kontaktním centru.

Více
Mladá žena používající mobilní telefon sedí se zavazadlem v letištní hale a čeká na odbavení

Správa rezervací

Vytvořené rezervace a zakoupené letenky si můžete sami spravovat on-line na jednom místě prostřednictvím naší aplikace MOJE REZERVACE nebo si můžete stáhnout do mobilního telefonu některou z plně nativních aplikací ČSA pro operační systémy iOS, Android nebo Windows.

Více
Řady prázdných sedadel pro cestující s obrazovkami na palubě letadla

Sedadla v letadle

Vyberte si současně s rezervací letenky, kde budete v letadle sedět. Zakupte si pohodlné preferované sedadlo v předních řadách či u nouzových východů nebo si můžete vybírat z ostatních míst. Můžete tak učinit i po nákupu letenky prostřednictvím aplikace MOJE REZERVACE.

Více
Bezpečnostní kontrola na letišti - zavazadlo pod skennerem

Bezpečnost při přepravě

V letecké přepravě platí přísná bezpečnostní pravidla a díky tomu je nejbezpečnějším způsobem dopravy. Bezpečnost cestujících i letového provozu je naší absolutní prioritou. Seznamte se s bezpečnostními pravidly, kterým bude vaše cesta podléhat.

Více
Detailní pohled na cestovní doklady a cestovní pasy s vízy

Přepravní podmínky

Pečlivě se prosím seznamte s podmínkami přepravy cestujících a zavazadel na linkách provozovaných Českými aeroliniemi.

Více
Mladá žena s cestovním pasem v ruce se na odbavovací přepážce na letišti odbavuje na let

Odbavení

Odbavit se na svůj let s námi můžete následujícími způsoby: on‑line na našich webových stránkách, prostřednictvím svého mobilního telefonu a našich nativních aplikací či mobilního webu, přímo na odbavovacích přepážkách nebo na vybraných letištích i na samoobslužných odbavovacích kioscích. Všechny způsoby odbavení jsou bezplatné.

Více
Mladá žena sedí se zavazadlem v letištním salonku a čeká na odbavení

Letištní salonky

Zpříjemněte si čekání na odlet relaxací v exkluzivních prostorách a objednejte si předem za zvýhodněné ceny návštěvu salonků Menzies Aviation Lounge v Terminálu 1 nebo 2 na Letišti Václava Havla Praha.

Více
SkyPriority

SkyPriority

Se SkyPriority získáte exkluzivní a přednostní služby na letištích, kde aliance SkyTeam působí. Letišti vás snadno a rychle provedou charakteristické červené symboly služby SkyPriority. Opatřeny jsou jimi i letenky, itineráře a palubní vstupenky cestujících, kteří jsou oprávněni službu SkyPriority využívat. Díky jednotným pravidlům SkyPriority, vše od přednostního odbavení až po imigrační či pasovou kontrolu probíhá hladce a stejně bez ohledu na letiště.

Více
Ženy si během letu na palubě letadla ČSA objednávají u stevarda občerstvení z nabídky BUY-ON-BOARD

Občerstvení na palubě Českých aerolinií

Ve spolupráci s předními českými kuchaři pro vás připravujeme jídla z nejkvalitnějších surovin tak, aby i na palubě ve výšce téměř 11 kilometrů chutnala stejně jako na zemi. V cestovní třídě Business servírujeme prvotřídní jídla a široký výběr nápojů, samozřejmě vše v ceně letenky. Bezplatný servis jídla a nápojů je standardem také v třídě Economy na našich středně dlouhých a dálkových linkách. Na krátkých linkách v třídě Economy si můžete k letence doobjednat snídaně, studené nebo teplé jídlo z naší aktuální nabídky GOURMET MENU, případně si během letu na palubě zakoupit lehký slaný či sladký snack a nápoje.

Více
Mladá usmívající se žena drží v rukou barevné nákupní tašky

Sky Shop

Vyberte a objednejte si za atraktivní ceny ze široké nabídky prémiového zboží Sky Shopu on-line ještě před odletem, nejpozději ale 48 hodin, a nechte si jej doručit až na palubu letadla. Pro nákup zboží se můžete rozhodnout až během letu.

Více
Muž sedící v letadle ČSA si prohlíží společný časopis Českých aerolinií a Smartwings - MyWings

Magazín MyWings

Nový společný palubní magazín pro cestující leteckých společností Smartwings a České aerolinie vychází od ledna 2019. Propojuje dosavadní dva palubní magazíny v jedno silné médium se širokým zásahem.

Více
Pohled na podnikatele držícího smartphone se spuštěným internetem, překryto 3D mapou světa s vyobrazením síťové komunikace

Zůstaňte s námi v kontaktu

Chtěli byste dostávat aktuální informace o nových službách, produktech či výhodách, které pro vás chystáme? Chtěli byste se s námi podělit o svůj názor na naše webové stránky nebo o své zkušenosti s našimi službami? Líbilo se vám na našem letu a chtěli byste někomu z našeho týmu poděkovat? Zůstaňte s námi v kontaktu. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá.

Více
Poškozené zavazadlo

Zpožděná nebo poškozená zavazadla

Je nám líto, že se vaše zavazadlo při příletu zpozdilo nebo je poškozené. Poradíme vám, jak v takových případech postupovat.

Více
Zavazadla připravená k odbavení na letišti

Nadlimitní zavazadla

Pečlivě si naplánujte, kolik zavazadel budete s sebou na cestu potřebovat. Pokud si nadváhu nebo přepravu dalšího zapsaného zavazadla zakoupíte s předstihem na našich webových stránkách přes aplikaci MOJE REZERVACE, ušetříte nejen náklady, ale i svůj čas.

Více
Gourmet menu - teplé menu s kachním masem servírované na palubě ČSA

GOURMET MENU

Dopřejte si občerstvení prvotřídní kvality také v cestovní třídě Economy a vyberte si z naší aktuální nabídky snídaní, studených nebo teplých jídel GOURMET MENU.

Více
Dřevěné postavy lidí na dřevěném pozadí, prst posouvající jednu z postav nahoru nad úroveň ostatních

Aukční hra o Business třídu

Koupili jste si letenku do třídy Economy na našich webových stránkách a chtěli byste cestovat ve třídě Business? Vyzkoušejte službu Plusgrade.

Více
Recepce letištního salonku Menzies Aviation Lounge s obsluhující stevardkou na Letišti Václava Havla Praha

Letištní salonky v Praze

Objednejte si návštěvu salonku na Letišti Václava Havla Praha současně s letenkou na našich webových stránkách. Můžete si ji k letence doobjednat kdykoliv on-line prostřednictvím naší aplikace MOJE REZERVACE nebo našeho kontaktního centra, na dalších prodejních místech společnosti, u cestovních kanceláří, agentur či prodejců letenek.

Více
Cestující usedá na předem objednané preferované sedadlo na palubě letadla ČSA, letuška mu nabízí občerstvení

Preferovaná sedadla

Aby bylo vaše cestování co nejpohodlnější, vyberte a zakupte si preferované sedadlo s předstihem, nejlépe současně s letenkou. Můžete si vybírat ze sedadel u nouzových východů, u okénka či uličky v předních řadách letadel Airbus a Boeing, nebo naopak v zadních řadách v letadlech typu ATR.

Více
Formulář cestovního pojištění s perem

Cestovní pojištění

Před odletem, během dovolené či služební cesty vás může potkat řada nečekaných nepříjemností, kvůli kterým budete muset letenku a svůj pobyt v destinaci zrušit či změnit. S naším cestovním pojištěním získáte asistenční služby, pomoc v nesnázích a krytí různých výdajů souvisejících s pojistnou událostí. Pořiďte si cestovní pojištění současně s letenkou a cestujte bez obav a starostí.

Více
Praha - pohled na Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí s Pražským orlojem a Týnský chrám

Privátní průvodci Prahou

Bez ohledu na to, jestli se chystáte do Prahy poprvé nebo podesáté, v metropoli České republiky je stále co objevovat i díky službě profesionálních privátních průvodců zaměřujících se na konkrétní témata nebo čtvrti města.

Více