Občerstvení na palubě Českých aerolinií

Krátké linky po Evropě a na Blízký východ

Cestovní třída Business

Naši prémioví zákazníci cestující v třídě Business mají prvotřídní občerstvení v ceně letenky na všech linkách, které po Evropě a na Blízký východ provozujeme. Podle délky letu a typu nasazeného letadla servírujeme v cestovní třídě Business studené nebo teplé jídlo, vždy na porcelánu. Nabídku jídel v cestovní třídě Business obměňujeme každý měsíc ve spolupráci s předními českými šéfkuchaři.

Linky s dobou letu do 3 hodin

Na krátkých linkách s dobou letu do 3 hodin vám nabídneme studené menu, které se skládá ze studeného jídla, dezertu, a čerstvého pečiva s máslem. K tomu si můžete vybírat ze studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů. V případě, že je let provozovaný proudovým letadlem, nabídneme vám po nástupu na palubu také přípitek.

Linky s dobou letu 3 a více hodin

Na linkách s dobou letu 3 a více hodin, a také do/z Moskvy a Petrohradu vám náš palubní personál kromě tradičního uvítacího přípitku nabídne teplé menu, které zahrnuje teplé jídlo, salát, dezert a čerstvé pečivo s máslem. K tomu máte neomezený výběr studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů.

Cestovní třída Economy

Na krátkých linkách po Evropě a na Blízký východ poskytujeme bezplatné občerstvení pouze cestujícím s letenkou zakoupenou v cenovém balíčku FLEX. Cestující s letenkami LITE nebo PLUS si mohou předem objednat jídla z naší nabídky BUSINESS nebo GOURMET MENU či si zakoupit lehký snack a nápoje přímo na palubě.

Lehký snack v ceně letenky

Máte-li letenku zakoupenou v cenovém balíčku FLEX, její cena zahrnuje lehký snack skládající se z čerstvé ciabatty plněné šunkou, sýrem a zeleninou, čokoládového bonbonu a vody, který vám nabídneme během letu.

Objednejte si teplé nebo studené jídlo předem

Pokud jste si zakoupili letenku v cenových balíčcích LITE nebo PLUS, můžete si k ní kdykoliv podle vašich preferencí doobjednat některé ze studených nebo teplých jídel naší aktuální nabídky BUSINESS nebo GOURMET MENU, nejpozději ale 24 hodin před odletem. Ke každému zakoupenému menu vám na palubě bezplatně nabídneme výběr ze tří druhů nápojů: nealkoholického, teplého a alkoholického (pivo nebo víno). Objednejte si BUSINESS nebo GOURMET MENU on-line zde.

Placené palubní občerstvení BUY-ON-BOARD 

Nestihli jste si před odletem objednat studené nebo teplé Business či Gourmet Menu? Máte během letu chuť na nápoj nebo něco malého k snědku? Na našich linkách si můžete vybírat z nabídky palubního občerstvení BUY-ON-BOARD a zakoupit si obloženou bagetu, lehký slaný nebo sladký snack, teplé nebo studené nealkoholické či alkoholické nápoje. Máme pro vás také několik variant zvýhodněných menu.

Nákup občerstvení na palubě můžete uhradit v hotovosti v českých korunách nebo eurech, ale také bezhotovostně platebními kartami typu VISA, MasterCard a American Express. Nejmenší hotovost, kterou v eurech akceptujeme, jsou 10 centové mince. Občerstvení nelze hradit kartami typu VISA Electron, EuroCard, MasterCard Electronic a cestovními šeky.

Palubní občerstvení BUY-ON-BOARD je k dispozici na všech linkách provozovaných Českými aeroliniemi na krátkých tratích. BUY-ON-BOARD nenabízíme na dálkových letech.

Aktuální nabídka palubního občerstvení BUY-ON-BOARD je ke stažení zde.

Středně dlouhé a dálkové linky

Všichni naši zákazníci na středně dlouhých (např. do/z Rijádu) a dálkových linkách (do/ze Soulu) mají kompletní občerstvení na palubě již v ceně letenky bez ohledu na cestovní třídu. Cestujícím na těchto linkách servírujeme během letu dva servisy s možností výběru jídla během hlavního servisu. Speciality pro středně dlouhé a dálkové linky připravujeme z prvotřídních a čerstvých surovin ve spolupráci s předními českými šéfkuchaři. Veškeré suroviny, které používáme na přípravu jídel na naší linku mezi Prahou a Rijádem, jsou v halal kvalitě.

Cestovní třída Business

Lety do/ze Soulu

Na našich letech provozovaných mezi Prahou a Soulem vám náš palubní personál během letu nabídne dva servisy s teplým jídlem a mezi nimi ovocné špízy, ovoce a slané či sladké pochutiny. K dispozici máte široký výběr nealkoholických i alkoholických nápojů od tradičních českých výrobců, např. originální plzeňské pivo nebo kvalitní moravská vína.

V rámci hlavního servisu si můžete vybírat z nabídky dvou polévek a tří teplých jídel podle vašich preferencí: z evropské nebo tradiční korejské kuchyně. Postupně vám budeme na porcelánu servírovat předkrm, polévku a hlavní jídlo dle vašeho výběru, salát, výběr sýrů, dezert nebo zmrzlinu, opět dle vašeho přání, ovoce a čerstvé pečivo s máslem. Druhý servis se liší podle denní doby. Nabídneme vám teplou snídani nebo večeři.

Lety do/z Rijádu

Na naší středně dlouhé lince mezi Prahou a Rijádem vám během letu nabídneme dva servisy: hlavní s teplým jídlem, druhý se studeným. Během celého letu máte k dispozici široký výběr nealkoholických studených i teplých nápojů v neomezené míře. Alkoholické nápoje podáváme pouze na vyžádání.

Hlavní servis se skládá z předkrmu, výběru ze dvou jídel mezinárodní kuchyně, salátu, výběru sýrů, dezertu a čerstvého pečiva s máslem. V rámci druhého servisu vám náš palubní personál nabídne studený snack a dezert.

Cestovní třída Economy

Lety do/ze Soulu

Na naší dálkové lince mezi Prahou a Soulem vám během letu nabídneme dva teplé servisy, které se skládají z teplého jídla, salátu, dezertu a čerstvého pečiva s máslem. Během hlavního servisu máte k dispozici výběr ze dvou jídel české nebo korejské kuchyně. Samozřejmostí je bohatý výběr studených i teplých nealkoholických nápojů, tradiční plzeňské pivo a kvalitní moravské víno. Veškeré občerstvení, které servírujeme na palubě, je zahrnuto v ceně letenky.

Lety do/z Rijádu

Na našich letech mezi Prahou a Rijádem vám také nabídneme dva servisy: teplé jídlo a čerstvou plněnou bagetu. V rámci hlavního servisu si můžete vybírat ze dvou teplých jídel, k tomu vám podáme salát, dezert a čerstvé pečivo s máslem. Během celého letu máte k dispozici široký výběr nealkoholických studených i teplých nápojů. Alkoholické nápoje podáváme pouze na vyžádání.