Občerstvení na palubě Českých aerolinií

Krátké linky po Evropě a na Blízký východ

Cestovní třída Business

Naši prémioví zákazníci cestující ve třídě Business mají prvotřídní občerstvení v ceně letenky na všech linkách, které po Evropě a na Blízký východ provozujeme. Podle denní doby a typu nasazeného letadla servírujeme v cestovní třídě Business snídani, studené nebo teplé menu, vždy na porcelánu.

Linky s odletem do 10:00 dopoledne

Na všech námi provozovaných letech s odletem do 10:00 místního času vám kromě tradičního přípitku nabídneme studenou snídani bez ohledu na typ nasazeného letadla. Jejím základem je studené jídlo, výběr sýrů a zelenina, k tomu čerstvé ovoce, máslo, džem a čerstvé pečivo. Vybírat si můžete z 5 druhů snídaní včetně vegetariánské verze. Na linkách provozovaných výhradně proudovými letadly je součástí snídaně i ovocný jogurt. K tomu si můžete vybírat ze studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů.

Linky s odletem po 10:00 dopoledne

Na všech letech, které provozujeme po Evropě a na Blízký Východ výlučně proudovými letadly s odletem po 10. hodině dopolední místního času vám bez ohledu na délku letu náš palubní personál kromě tradičního uvítacího přípitku nabídne teplé menu. Zahrnuje teplé jídlo, salát, dezert, máslo a čerstvé pečivo. K tomu máte neomezený výběr studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů. Vybírat si můžete z 5 druhů teplého menu včetně vegetariánské verze.

Na našich linkách, které obsluhujeme turbovrtulovými letadly nebo kombinací turbovrtulových a proudových letounů, s odletem po 10. hodině dopolední místního času vám na palubě nabídneme studené menu. Skládá se ze studeného jídla, dezertu, čerstvého pečiva a másla. K tomu máte neomezený výběr studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů. Můžete vybírat z 5 druhů studeného menu, a ani v tomto případě jsme nezapomněli na vegetariány.

Vybírejte si své menu s předstihem

Své menu, které si přejete dostat na palubě, si můžete rezervovat již současně s nákupem letenky, pořizujete-li si ji na našich webových stránkách. Můžete si jej vybrat i později na našich webových stránkách prostřednictvím aplikace MOJE REZERVACE. Pokud si jídlo nestihnete vybrat nejpozději 24 hodin před odletem, na palubě vám nabídneme menu ze standardní rotace pro danou denní dobu.

Cestovní třída Economy

Na krátkých linkách po Evropě a na Blízký východ poskytujeme bezplatné občerstvení pouze cestujícím s letenkou zakoupenou v cenovém balíčku FLEX. Cestující s letenkami LITE nebo PLUS si mohou předem objednat jídla z naší nabídky GOURMET MENU či si zakoupit lehký snack a nápoje přímo na palubě.

Lehký snack v ceně letenky

Máte-li letenku zakoupenou v cenovém balíčku FLEX, během letu vám nabídneme krabičku s lehkým snackem, který zahrnuje obloženou ciabattu s kuřecím masem, sušenku nebo malou čokoládu a vodu. Uvedené občerstvení je již zahrnuto v ceně letenky. Pokud si ale přejete snídani, studené či teplé GOURMET MENU, můžete si je dle denní doby a nasazeného letadla zakoupit. V takovém případě vám na palubě nabídneme pouze jídlo, které jste si objednali.

Objednejte si teplé nebo studené jídlo předem

Pokud jste si zakoupili letenku v cenových balíčcích LITE nebo PLUS, ale také FLEX, můžete si k ní kdykoliv podle vašich preferencí doobjednat některé ze studených nebo teplých jídel naší aktuální nabídky GOURMET MENU, nejpozději ale 24 hodin před odletem. Ke každému zakoupenému menu vám na palubě bezplatně nabídneme výběr ze tří druhů nápojů: nealkoholického, teplého a alkoholického (pivo nebo víno). Objednejte si GOURMET MENU on-line zde.

Placené palubní občerstvení BUY-ON-BOARD 

Nestihli jste si před odletem objednat snídani, studené nebo teplé GOURMET MENU? Máte během letu chuť na nápoj nebo něco malého k snědku? Na našich linkách si můžete vybírat z nabídky palubního občerstvení BUY-ON-BOARD a zakoupit si panini, které vám náš palubní personál rozpeče přímo na palubě nebo obloženou bagetu, čerstvý muffin, lehký slaný nebo sladký snack, teplé nebo studené nealkoholické či alkoholické nápoje. Máme pro vás také několik variant zvýhodněných menu. Panini nabízíme pouze na letech, které provozujeme proudovými letadly.

Nákup občerstvení na palubě můžete uhradit v hotovosti v českých korunách (CZK) nebo eurech (EUR), ale také bezhotovostně platebními kartami typu VISA, VISA Electron, MasterCard a Maestro. Nejmenší hotovost, kterou v eurech akceptujeme, jsou 10 centové mince.

Palubní občerstvení BUY-ON-BOARD je k dispozici na všech linkách provozovaných Českými aeroliniemi na krátkých tratích. BUY-ON-BOARD nenabízíme na středně dlouhých a dálkových letech.

Aktuální nabídka palubního občerstvení BUY-ON-BOARD je ke stažení ZDE.

Středně dlouhé a dálkové linky

Všichni naši zákazníci na středně dlouhých (např. do/z Rijádu) a dálkových linkách (do/ze Soulu) mají kompletní občerstvení na palubě již v ceně letenky bez ohledu na cestovní třídu. Cestujícím na těchto linkách servírujeme během letu dva servisy s možností výběru jídla během hlavního servisu. Speciality pro středně dlouhé a dálkové linky připravujeme z prvotřídních a čerstvých surovin ve spolupráci s předními českými šéfkuchaři. Veškeré suroviny, které používáme na přípravu jídel na naší linku mezi Prahou a Rijádem, jsou v halal kvalitě.

Cestovní třída Business

Lety do/ze Soulu

Na našich letech provozovaných mezi Prahou a Soulem vám náš palubní personál během letu nabídne dva servisy s teplým jídlem a mezi nimi ovocné špízy, ovoce a slané či sladké pochutiny. K dispozici máte široký výběr nealkoholických i alkoholických nápojů od tradičních českých výrobců, např. originální plzeňské pivo nebo kvalitní moravská vína.

V rámci hlavního servisu si můžete vybírat z nabídky dvou polévek a tří teplých jídel podle vašich preferencí: z evropské nebo tradiční korejské kuchyně. Postupně vám budeme na porcelánu servírovat předkrm, polévku a hlavní jídlo dle vašeho výběru, salát, výběr sýrů, dezert nebo zmrzlinu, opět dle vašeho přání, ovoce a čerstvé pečivo s máslem. Druhý servis se liší podle denní doby. Nabídneme vám teplou snídani nebo večeři.

Lety do/z Rijádu

Na naší středně dlouhé lince mezi Prahou a Rijádem vám během letu nabídneme dva servisy: hlavní s teplým jídlem, druhý se studeným. Během celého letu máte k dispozici široký výběr nealkoholických studených i teplých nápojů v neomezené míře. Alkoholické nápoje podáváme pouze na vyžádání.

Hlavní servis se skládá z předkrmu, výběru ze dvou jídel mezinárodní kuchyně, salátu, výběru sýrů, dezertu a čerstvého pečiva s máslem. V rámci druhého servisu vám náš palubní personál nabídne studený snack a dezert.

Cestovní třída Economy

Lety do/ze Soulu

Na naší dálkové lince mezi Prahou a Soulem vám během letu nabídneme dva teplé servisy, které se skládají z teplého jídla, salátu, dezertu a čerstvého pečiva s máslem. Během hlavního servisu máte k dispozici výběr ze dvou jídel české nebo korejské kuchyně. Samozřejmostí je bohatý výběr studených i teplých nealkoholických nápojů, tradiční plzeňské pivo a kvalitní moravské víno. Veškeré občerstvení, které servírujeme na palubě, je zahrnuto v ceně letenky.

Lety do/z Rijádu

Na našich letech mezi Prahou a Rijádem vám také nabídneme dva servisy: teplé jídlo a čerstvou plněnou bagetu. V rámci hlavního servisu si můžete vybírat ze dvou teplých jídel, k tomu vám podáme salát, dezert a čerstvé pečivo s máslem. Během celého letu máte k dispozici široký výběr nealkoholických studených i teplých nápojů. Alkoholické nápoje podáváme pouze na vyžádání.