Občerstvení na palubě Českých aerolinií

Krátké linky po Evropě a na Blízký východ

Cestovní třída Business

Naši prémioví zákazníci cestující ve třídě Business mají prvotřídní občerstvení v ceně letenky na všech linkách, které po Evropě a na Blízký východ provozujeme. Podle denní doby a typu nasazeného letadla servírujeme v cestovní třídě Business snídani, studené nebo teplé menu, vždy na porcelánu. Na palubě vám nabídneme menu dle rotace pro danou denní dobu. V případě, že preferujte vegetariánské jídlo, nezapomeňte si jej předem vybrat.

Gourmet menu - studené menu s kozím sýrem servírované na palubě ČSA

Linky s odletem do 10:00 dopoledne

Na všech námi provozovaných letech s odletem do 10:00 místního času vám kromě tradičního přípitku nabídneme studenou snídani bez ohledu na typ nasazeného letadla. Jejím základem je předkrm, studené jídlo, dezert, k tomu máslo a čerstvé pečivo. V případě, že preferujete vegetariánskou verzi, nezapomeňte si ji v předstihu vybrat. Na linkách provozovaných výhradně proudovými letadly je součástí snídaně i salát. K tomu si můžete vybírat ze studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů.

Gourmet menu - teplé menu s kuřecím masem servírované na palubě ČSA

Linky s odletem po 10:00 dopoledne

Na všech letech, které provozujeme po Evropě a na Blízký Východ výlučně proudovými letadly s odletem po 10. hodině dopolední místního času vám bez ohledu na délku letu náš palubní personál kromě tradičního uvítacího přípitku nabídne teplé menu. Zahrnuje předkrm, teplé jídlo, salát, dezert, máslo a čerstvé pečivo. K tomu máte neomezený výběr studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů. Preferujete-li vegetariánské jídlo, nezapomeňte si jej v předstihu vybrat.

Na našich linkách, které obsluhujeme turbovrtulovými letadly nebo kombinací turbovrtulových a proudových letounů, s odletem po 10. hodině dopolední místního času vám na palubě nabídneme studené menu. Skládá se z předkrmu, studeného jídla, dezertu, čerstvého pečiva a másla. K tomu máte neomezený výběr studených a teplých nealkoholických i alkoholických nápojů. Pokud preferujete jídlo pro vegetariány, nezapomeňte si toto menu s předstihem vybrat.

Vegetariánské menu potvrďte s předstihem

Pokud si přejete dostat na palubě vegetariánské jídlo, můžete si jej rezervovat již současně s nákupem letenky, pořizujete-li si ji na našich webových stránkách. Můžete si jej zvolit i později na našich webových stránkách prostřednictvím aplikace MOJE REZERVACE. Pokud si jídlo nestihnete vybrat nejpozději 24 hodin před odletem, na palubě vám nabídneme menu ze standardní rotace pro danou denní dobu.

Cestovní třída Economy

Na krátkých linkách po Evropě a na Blízký východ poskytujeme bezplatné občerstvení pouze cestujícím s letenkou zakoupenou v cenovém balíčku FLEX. Cestující s letenkami LITE nebo PLUS si mohou předem objednat jídla z naší nabídky GOURMET MENU či si zakoupit lehký snack a nápoje přímo na palubě.

Lehký snack v ceně letenky

Máte-li letenku zakoupenou v cenovém balíčku FLEX, během letu vám nabídneme krabičku s lehkým snackem, který zahrnuje obloženou ciabattu s kuřecím masem, sušenku nebo malou čokoládu a vodu. Uvedené občerstvení je již zahrnuto v ceně letenky. Pokud si ale přejete studené či teplé GOURMET MENU, můžete si je zakoupit. V takovém případě vám na palubě nabídneme pouze jídlo, které jste si objednali.

Objednejte si teplé nebo studené jídlo předem

Pokud jste si zakoupili letenku v cenových balíčcích LITE nebo PLUS, ale také FLEX, můžete si k ní kdykoliv podle vašich preferencí doobjednat některé ze studených nebo teplých jídel naší aktuální nabídky GOURMET MENU, nejpozději ale 24 hodin před odletem. Ke každému zakoupenému menu vám na palubě bezplatně nabídneme výběr ze tří druhů nápojů: nealkoholického, teplého a alkoholického (pivo nebo víno). Objednejte si GOURMET MENU on-line zde.

Placené palubní občerstvení BISTRO-ON-BOARD 

Nestihli jste si před odletem objednat snídani, studené nebo teplé GOURMET MENU? Máte během letu chuť na nápoj nebo něco malého k snědku? Na pravidelných linkách provozovaných Českými aeroliniemi a Smartwings si můžete během letu vybírat z nabídky občerstvení BISTRO-ON-BOARD a zakoupit si například kuskus quinoa se zeleninou, francouzský slaný koláč quiche nebo penne arrabbiata, které vám palubní personál ohřeje či rozpeče přímo na palubě. V nabídce máme také obložené bagety, tapas snack box se šunkou serrano, chorizem, rajčatovým dipem a krekry, tvarohový dort, makronky, výběr z lehkých slaných či sladkých snacků jako například čokoládové tyčinky, chipsy, sýrové snacky, nakládané olivy a slané arašídy & uzené mandle. Objednat si můžete teplé nebo studené nealkoholické či alkoholické nápoje včetně tradičního českého piva, vín či šampaňského. Máme pro vás také několik variant zvýhodněných menu.

Nákup občerstvení na palubě můžete uhradit v hotovosti v českých korunách (CZK) nebo eurech (EUR), ale také bezhotovostně platebními kartami typu VISA nebo MasterCard. Nejmenší hotovost, kterou v eurech akceptujeme, jsou 20 centové mince. V případě hotovostních plateb v českých korunách přijímáme všechny platné oběhové mince od 1 Kč.

Palubní občerstvení BISTRO-ON-BOARD je k dispozici na všech pravidelných linkách provozovaných Českými aeroliniemi a Smartwings na krátkých tratích v rámci Evropy, na Blízký a Střední východ a do severní Afriky. BISTRO-ON-BOARD nenabízíme na středně dlouhých a dálkových letech.