Pohodlné odbavení on‑line

Odbavte se prostřednictvím našich webových stránek již 36 hodin před odletem. On-line odbavení se uzavírá 1 hodinu před odletem.

Pohodlné odbavení on‑line

Kde najdu rezervační kód nebo číslo letenky?

Číslo letenky Českých aerolinií je unikátní 13místný kód s předčíslím 064. Rezervační kód je unikátní šestimístná kombinace písmen a/nebo čísel. Oba údaje jsou uvedeny na vaší letence nebo itineráři. Pokud jste si letenku zakoupili na našich webových stránkách, rezervační kód i číslo letenky naleznete v hlavičce vlevo nahoře pod logem Českých aerolinií.

Na letenkách zakoupených u jiných subjektů než u Českých aerolinií může mít rezervační kód odlišnou podobu. Pro přihlášení do aplikace MOJE REZERVACE v takovém případě použijte číslo letenky.

Odbavení na webových stránkách

Pokud cestujete pouze s kabinovým zavazadlem, na let se odbavíte na našem webu a vytisknete si palubní vstupenku, po příjezdu na letiště můžete přistoupit přímo k bezpečnostní kontrole.

V případě, že cestujete se zapsanými zavazadly, je nutné nám je předat k přepravě na odbavovací přepážce na letišti.

Službu on-line odbavení je možné využít na všech pravidelných linkách provozovaných ČSA (lety označené OK 0001 – OK 2999).

Práva cestujících

Je-li vám odepřeno nastoupit na palubu nebo je-li váš let zpožděn nejméně o dvě hodiny, požádejte u odbavovací přepážky nebo u odletového východu o listinu popisující vaše práva, zejména ohledně náhrady škod a pomoci. Podrobné informace jsou k dispozici v nařízení Evropského parlamentu č. 261/2004.

Výjimky v on-line odbavení:

  • U letů do nebo ze Soulu (ICN) je odbavení ukončeno 90 minut před odletem,
  • U odletů z Oděsy (ODS) a Bejrútu (BEY) není možné palubní vstupenku vytisknout předem, vyzvedněte si ji na odbavovací přepážce na letišti.
  • Při online odbavení na našich webových stránkách na lety z Jekatěrinburgu (SVX), Kazaně (KZN), Petrohradu (LED), Rostova na Donu (ROV) a Samary (KUF) mějte prosím svou palubní vstupenku vytištěnou předem. Můžete si ji také vyzvednout na odbavovací přepážce na letišti. Palubní vstupenka z on-line odbavení uložena v mobilním telefonu není na těchto letištích akceptována.

Službu nelze využít:

  • U letů označených OK 3000 - 5999, které jsou provozovány partnerskými leteckými společnostmi,
  • Pokud jste si vyžádali službu Nedoprovázené dítě nebo asistenční služby na letišti.

V těchto případech prosím kontaktujte odbavovací přepážku na příslušném letišti.