Jako zapsané zavazadlo vám přepravíme sportovní vybavení, pokud je zabalené v pevném ochranném obalu a nepřekračuje rozměry 250 cm (součet jeho délky, šířky a výšky) a hmotnost 32 kg. Za sportovní vybavení považujeme následující položky:

  • Lyžařská výstroj (jeden pár lyží včetně hůlek nebo snowboard s jedním párem bot nebo jeden pár vodních lyží).
  • Golfový set (golfové hole, golfové míčky a jeden pár bot).
  • Jízdní kolo musí být částečně rozmontováno, s řídítky otočenými do podélné osy a s odmontovanými pedály.
  • Surfové prkno nebo windsurfingový set.
  • Rybářská, potápěčská nebo hokejová výstroj či jiné sportovní vybavení.
  • Střelné zbraně a střelivo o maximální hmotnosti 5 kg na osobu pro sportovní a lovecké účely. Ujistěte se v dostatečném předstihu, že máte příslušnou licenci pro držení a přepravu zbraně. Střelivo musí být ze zbraně vyjmuto a zabaleno samostatně. Přeprava střeliva s výbušnými nebo hořlavými projektily je zakázána.

Rezervace přepravy a poplatky

Pro sportovní vybavení potřebujeme v letadle rezervovat dostatek místa. Jeho přepravu si proto objednejte nejpozději 48 hodin před odletem, nejlépe současně s nákupem letenky, prostřednictvím našeho kontaktního centra, na prodejních místech nebo u svého prodejce letenek.

Sportovní vybavení se nezapočítává do vašeho bezplatného limitu pro přepravu zapsaných zavazadel. Za jeho přepravu zaplatíte poplatek 75 EUR / 1800 CZK za každý kus a směr cesty. Za přepravu zbraně a střeliva zaplatíte poplatek 100 EUR / 2400 CZK za každý směr cesty.

S ohledem na velikost je některé sportovní vybavení nutné odbavit na přepážce pro nadrozměrná zavazadla. Postupujte, prosím, podle instrukcí pracovníků odbavení.

Když let provozuje jiný dopravce

Pravidla pro přepravu sportovního vybavení se mohou lišit, pokud se na vaší přepravě podílí jiný dopravce než České aerolinie. Pro bližší informace se obraťte na prodejce letenky nebo provozujícího dopravce.

Omezení

Z technických důvodů nelze odbavit žádné sportovní vybavení, které překračuje hmotnost 32 kg a/nebo součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček rozměr 250 cm. Bude-li to technicky možné, takové sportovní vybavení vám za příslušný poplatek přepravíme jako cargo zásilku.