Kosice

Slovensko

Letenky do Košic

Košice jsou zajímavé stejně, jako třeba francouzské Marseille. Důvod? Středověké, turisty téměř neobjevené centrum, směs gotiky, renesance a secese. Čeká na vás množství kulturních zážitků v podání místních divadel, koncertů a galerií.

Praha Košice
Jednosměrný let od
2 020 CZK
 

Létáme v tom spolu už 100 let!

Slavnostní let Praha – Košice – Praha při příležitosti 100. výročí prvního komerčního letu do Košic.

Oslavte s námi 100. výročí prvního letu na Letiště Košice a proleťte se jedinečným slavnostním letem!

V neděli 5. května 2024 uplyne 100 let od historicky prvního pravidelného letu, který přistál na tehdejším košickém letišti, nacházejícím se mezi dnešní Južnou triedou a železniční tratí na území města Košice. Tím byla pravidelná linka Československých státních aerolinií (ČSA) Praha – Bratislava – Košice, jež zároveň zahájila provoz civilního letecké dopravy z Košic.

 • LetištěLetiště Košice (KSC)
 • Vzdálenost517 km
 • Délka letu1:10

Při této příležitosti vypraví Letisko Košice ve spolupráci s Českými aeroliniemi slavnostní let ve čtvrtek 11. dubna 2024.

 • Číslo slavnostního letu: OK 1924 Praha – Košice a OK 2024 Košice – Praha
 • Kdy: ve čtvrtek 11. dubna 2024
 • Odlet z Prahy: Letiště Václava Havla Praha (Terminál 2) v 17:25
 • Přílet do Košic: 18:35
 • Odlet z Košic: Letiště Košice ve 20:05
 • Přílet do Prahy: 21:20
 • Čím: Airbus A320 s kapacitou 180 míst
 • Cena letenky: za jednosměrný let Praha – Košice anebo Košice – Praha 80 EUR (cca. 2020 Kč) s příručním zavazadlem, respektive 105 EUR (cca. 2696 Kč) se zapsaným zavazadlem včetně všech poplatků a daní

Proleťte se slavnostním letem z Prahy do Košic a zpět! Zarezervujte si hned oba lety Praha – Košice i Košice – Praha a zúčastněte se malé oslavy jubilea přímo na letišti v Košicích.

Během stání letadla v Košicích na Vás čeká malá oslava s pohoštěním a možnost pořídit si fotografii na letištní ploše a s letadlem ČSA.

Své místo na palubě si budete moci bezplatně vybrat a na let se odbavit on-line 36 hodin před odletem.

Poznejte Košice

Jeden z nejzajímavějších turistických cílů. Alespoň tak americká CNN představila Košice v roce 2013. Jsou zajímavé stejně, jako třeba francouzské Marseille. Důvod? Středověké, turisty téměř neobjevené centrum, směs gotiky, renesance a secese. K tomu stovky kulturních zážitků v podání místních divadel, koncertů a nekomerčních galerií. Město má mladý, nekonvenční spirit. I díky univerzitě a jejím studentům.

O Košicích

Jeden z nejzajímavějších turistických cílů. Alespoň tak americká CNN představila Košice v roce 2013. Jsou zajímavé stejně, jako třeba francouzské Marseille. Důvod? Středověké, turisty téměř neobjevené centrum, směs gotiky, renesance a secese. K tomu stovky kulturních zážitků v podání místních divadel, koncertů a nekomerčních galerií. Město má mladý, nekonvenční spirit. I díky univerzitě a jejím studentům.

Jak strávit čas v Košicích

Historie na jedné ulici

Protože centrum kulturního dění je v centru, vydejme se na Hlavní ulici. Ne nadarmo se říká, že na této ulici je víc památek, než v celém městě. Severojižní tepna je dlouhá zhruba 1,2 kilometrů. Její šířku už v minulosti určil potok Čermel’, který tu původně protékal. Symbolem města je katedrála sv. Alžběty Durynské. Na Slovensku je určitě největší. Vejde se do ní přes pět tisíc lidí. Podle některých zdrojů je dokonce i nejvýchodněji položenou gotickou katedrálou v Evropě. Jen pár kroků od ní stojí Urbanova věž. Jde o zvonici Dómu svaté Alžběty ze 14. století. I ona byla nejprve gotická. Později ale byla přestavěna v renesančním stylu. Srdcem zvonice je zvon Urban, který je z 16. století a váží 5 tun.

A z církevní půdy rovnou na tu trestaneckou - Miklušova věznice. Původně gotické měšťanské domy z 15. století se propojily a v 17. století začaly sloužit jako vězení a jako mučírna. Teskná minulost se tu dochovala až do začátku 20. století. Teprve po druhé světové válce se sem nastěhovaly galerie a muzeum. Přemýšlíte co večer? Pak si kupte lístky třeba do novobarokního Košického divadla. Divadelních scén je ale v Košicích dobře desítka.

Do večera ale ještě času dost. Co třeba něco na památku? Na fotky, selfie nebo videa přidejte i Levočský dům. Gotika s výrazným arkýřem, která po dlouhá staletí hostí kolemjdoucí.

Historie

Archeologové mají jasno. Na území dnešních Košic se žilo už ve starší době kamenné. První písemná zmínka je ale z roku 1230. Díky strategické poloze se do městské pokladny peníze jen hrnuly a město bohatlo. V 16. století připadlo město Habsburkům. Dnes tu žije kolem čtvrt milionu lidí. V celé aglomeraci výrazně přes 300 tisíc.

Jídlo a pití

Je čas na něco dobrého

Proč ale hledat složitě místo, kde se dobře najíte? Zastavte se tam, kde právě jste. Levočský dům je totiž nejstarším a zároveň nepřetržitě fungujícím hostincem na Slovensku. Ochutnejte třeba fazolovou, nebo čočkovou polévku. Přidejte brynzové halušky. A jako dezert? Vyzkoušejte makovník nebo ořechovník. Moučníky, které nikoho nezklamou. Odpolední kávu si dejte třeba v secesní kavárně Slavia. I ona stojí na Hlavní ulici a je považována za nejhezčí secesní dům v Košicích.