Děti do 2 let mohou cestovat:

  • na klíně dospělých cestujících,
  • samostatně na sedadle ve vlastní autosedačce certifikované pro leteckou dopravu,
  • nebo v dětské postýlce s nosností 11 kg a o rozměrech 75 x 34 x 22 cm (pouze v cestovní třídě Business letadel typu Airbus A319/330 a v Economy letadel typu Airbus A330). Postýlku si vyžádejte na našem kontaktním centru již při rezervaci místa.

Přeprava kabinových zavazadel dětí do 2 let

Děti, které cestují na klíně dospělého, nemají nárok na přepravu vlastního kabinového zavazadla.

Děti, které mají rezervaci vlastního sedadla, si mohou s sebou na palubu vzít kabinová zavazadla ve stejném rozsahu jako dospělí, v závislosti na cenovém balíčku, ve kterém mají zakoupenou letenku. Kromě toho mají nárok na bezplatnou přepravu autosedačky certifikované pro leteckou přepravu, ve které budou během letu usazeny.

Přeprava zapsaných zavazadel dětí do 2 let

Děti, které cestují na klíně dospělého, mají nárok na bezplatnou přepravu zapsaných zavazadel podle následujících podmínek:

Cenový balíček
Cestovní třída
Bezplatný limit
LITE
Economy
PLUS, FLEX
Economy
1 kus do 10 kg a 115 cm (tj. součet délky, šířky a výšky)
BUSINESS LITE, BUSINESS
Business

Děti s rezervací vlastního místa mají nárok na přepravu zapsaných zavazadel ve stejném rozsahu jako dospělý cestující, v závislosti na cenovém balíčku, ve kterém mají zakoupenou letenku.

Pro své dítě můžete navíc bezplatně odbavit skládací kočárek v ochranném obalu, přenosný koš nebo autosedačku.

Dětské slevy

Za dítě, které cestuje na klíně dospělého, zaplatíte zpravidla pouze 10 % ceny jízdného.
Za dítě, které má rezervaci vlastního místa, zaplatíte zpravidla 75 % ceny jízdného.

Bezpečnostní instrukce a omezení

Během vzletu, přistání a během letu s rozsvíceným transparentem „Připoutejte se“ musí vaše dítě sedět buď:

  • u vás na klíně a být připoutáno bezpečnostním pásem spolu s vámi nebo,
  • ve vlastní autosedačce, která je certifikována pro použití v letadle, a být připoutáno.

Autosedačka musí být certifikovaná podle evropského standardu a označena štítkem ECE R44/03, R44/04 nebo I Size (UN R129) a nápisem THIS RESTRAINT IS CERTIFIED FOR USE IN MOTOR VEHICLE AND AIRCRAFT. Pro bezpečné uchycení autosedačky k sedačce na palubě letadla musí autosedačka svou konstrukcí umožňovat uchycení dvoubodovým pásem ve směru letu a spodní část autosedačky nesmí přesáhnout šířku 42 cm a hloubku 41 cm.

Na linkách provozovaných Českými aeroliniemi můžete cestovat maximálně se dvěma dětmi mladšími dvou let, přičemž druhé dítě musí mít rezervaci místa a vlastní autosedačku certifikovanou pro použití v letecké dopravě.

Z bezpečnostních důvodů děti ve věku do 12 let nemohou cestovat na sedadlech v řadách u nouzových východů (děti ve věku od 12 do 16 let mohou sedět na sedadlech u nouzových východů pouze v doprovodu dospělé osoby).

Náš palubní personál vám na požádání ohřeje stravu pro vaše dítě, kterou jste si přinesli v kojenecké lahvi. Upozorňujeme, že přeprava dětské stravy na palubě letadla se řídí bezpečnostními pravidly.