U příležitosti 95. výročí vypraví České aerolinie sérii zážitkových letů kolem Prahy

6. dubna, 2018

Při příležitosti 95. výročí od založení společnosti i zahájení pravidelného provozu České aerolinie připravily pro své fanoušky a klienty sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině. Kvarteto zážitkových letů ČSA vypraví v sobotu 21. 4., 5. 5., 19. 5. a 2. 6. 2018. Jednotná cena letenky je 950 Kč včetně všech poplatků a daní. Letenky bude možné zakoupit pouze na csa.cz nebo czechairlines.com. Prodej bude zahájen zítra, v pátek 6. 4. 2018 ve 14:00.

České aerolinie si letos připomínají 95. výročí od založení společnosti i zahájení pravidelného provozu. První let, na lince Praha – Bratislava, ČSA vypravily z Letiště Kbely 29. 10. 1923 ve 12:35. Nicméně vše bylo původně plánováno jinak. Let do Bratislavy měl být vypraven o den dříve, u příležitosti 5. výročí založení Československa. Počasí 28. 10. 1923 však nepřálo, proto ČSA místo původně plánovaného letu zrealizovaly alespoň symbolický oblet Kbel.

„Při příležitosti 95. výročí chceme nejen symbolicky navázat na historické události z podzimu 1923, ale nabídnout našim fanouškům a klientům mnohem více. Proto jsme pro ně připravili sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině,“ uvedl Ján Tóth, ředitel Českých aerolinií pro obchod a dodal: „Poletíme okruh kolem Prahy a hradů Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, Slapské přehrady, vodní nádrže Klíčava, klášteru Sázava a hvězdárny Ondřejov a dalších známých míst.

Zážitkové lety mají symbolické číslo OK 95, protože ČSA bude letos 95. Odlety jsou plánovány na soboty 21. 4., 5. 5., 19. 5. a 2. 6. 2018 ve 14:00 z Terminálu 2 Letiště Václava Havla Praha. ČSA na ně nasadí turbovrtulová letadla ATR 42 s kapacitou 46 míst nebo ATR 72 s kapacitou 68 míst. Let potrvá zhruba 30 – 40 minut. Cena letenky na zážitkové lety byla stanovena jednotně na 950 Kč včetně všech poplatků a daní.

Všechny naše zážitkové lety budou pod velením našich nejzkušenějších kapitánů vedeny v letové hladině zhruba 800 metrů nad okolním terénem, což je současně nejnižší letová hladina pro běžný obchodní let dopravního letounu s cestujícími na palubě,“ uvedl Richard Biras, ředitel Letového provozu Českých aerolinií.

Cestující si své místo na palubě budou moci bezplatně vybrat a na let se on-line odbavit 36 hodin před odletem. Zážitkové lety se uskuteční za každého počasí umožňující jejich bezpečné provedení. Na letence se cestujícím jako cílová destinace objeví kód UHE, který patří Letišti Kunovice. Kód UHE společnost použila, aby mohla lety vložit do rezervačních systémů, umožnila jejich prodej, vystavení letenek a samotné odbavení. Do ani z Kunovic ČSA nepoletí, startovat i přistávat budou pouze na Letišti Praha bez dalšího mezipřistání.

Daniel Šabík
Tiskový mluvčí Českých aerolinií