Koronavirus │ Cestovní informace

Létání v období koronaviru - rizika nepodceňujeme!

Zdraví a bezpečnost vás a našich zaměstnanců je pro nás nejvyšší prioritou.

 

Přísné hygienické standardy na palubách našich letadel

Interiér našich letadel prochází před a po každém letu důkladnou dezinfekcí dle nejpřísnějších hygienických standardů, a to včetně sedaček, servírovacích stolků a kapes, úložných prostor nad hlavami či toalet.

 

Vstup na palubu letadla jen s ochranou úst a nosu (rouškou)

Před vstupem na palubu letadel Českých aerolinií a po celou dobu letu musí mít všichni cestující nasazenu ochranu úst a nosu, vyjma dětí do dvou let a případně dalších osob, na které se vztahují výjimky dle příslušného krizového či mimořádného opatření.
Žádáme vás proto, abyste si přinesli svůj vlastní ochranný prostředek. Může se jednat o jednorázové roušky, respirátory, vlastnoručně ušité ústenky nebo i šálu či šátek.
Ochrannými prostředky dýchacích cest a rukou budou vybaveni taktéž všichni palubní průvodčí.
Nošení ochranných prostředků dýchacích cest je v České republice povinné, ochranu úst a nosu je tak nutné mít i mimo paluby našich letadel, tzn. před vstupem i po výstupu z letadla.

 

Sociální distancování

Dvoumetrové odstupy
Při nástupu a výstupu do/z letadla dodržujte dvoumetrové odstupy od ostatních cestujících.

On-line odbavení
Pokud je to možné, odbavte se na svůj let on‑line v příslušné sekci webových stránek.

Usazení v letadle
V případě dostatečně volné kapacity v ekonomické třídě budou cestující usazováni s patřičnými rozestupy. V případě cestovní třídy Business zůstává prostřední sedačka vždy volná, případně místo po Vašem boku u letadel s dvousedačkou.

Bezkontaktní placení
Platba na palubách našich letadel je možná pouze bezkontaktně, tj. platební kartou.

Letiště
Vezměte prosím na vědomí, že mohlo dojít ke změnám obecných postupů na bezpečnostních kontrolních stanovištích. Doporučujeme být proto na letišti v dostatečném časovém předstihu. K omezením dochází taktéž v poskytovaných službách a letištní salónky, restaurace, obchody, aj. tak mohou být uzavřeny.

 

Omezení služeb během letu

Abychom zajistili vaši maximální ochranu, přistoupili jsme k omezení vybraných služeb poskytovaných během letu.

Občerstvení na palubě Českých aerolinií
V cestovní třídě Economy může dojít k úpravě již objednaných jídel z naší nabídky GOURMET MENU. V cestovní třídě Business, kde můžeme garantovat volnou sedačku mezi cestujícími, je občerstvení běžně podáváno. Palubní občerstvení BISTRO-ON-BOARD je nabízeno v omezené podobě, o které vás bude informovat posádka. Veškeré občerstvení podávané či nabízené na palubě je bezpečně zabaleno.

Roušku sundávejte pouze během pití a při konzumaci jídla! Jakmile dojíte či dopijete, opět si ji prosím nasaďte.

Travel Sky Shop FLY & BUY
S ohledem na minimalizaci kontaktu mezi cestujícími a palubními průvodčími nebude možné zakoupit zboží z palubního magazínu FLY & BUY.

Palubní magazín Mywings
Tištěné materiály jsou na palubě omezeny pouze na nezbytně nutné. Z tohoto důvodu na našich letech aktuálně nenajdete palubní magazín Mywings.

 

Společně to zvládneme
a zajistíme, že cestování v období koronaviru bude i nadále bezpečné!

 

Upozornění:
Doporučujeme vám, abyste si před vlastní cestou zkontrolovali aktuálně platné požadavky na vstup do vaší cílové země, a to i v případě, že jste jejím občanem či rezidentem, případně pro transfer přes příslušnou zemi. V některých případech může být vyžadován například test na COVID19. Pro bližší informace o požadavcích pro vstup do cílové země či transfer přes příslušnou zemi se obraťte na orgány daného státu.

Změna pravidel pro KABINOVÁ ZAVAZADLA pro odlety z Německa

Na základě rozhodnutí spolkové policie Německa s cílem zajistit nejlepší ochranu cestujících a personálu při bezpečnostních kontrolách na letišti, je možné si vzít NA PALUBU LETADLA POUZE JEDNO ZAVAZADLO PŘI ODLETU Z NĚMECKA, buď kabinové anebo malou osobní tašku. Ujistěte se, že u sebe ani v kabinovém zavazadle nemáte tyto zakázané předměty.

V případě, že letenka ve vámi vybraném cenovém balíčku umožňuje vzít si na palubu bezplatně více než jeden kus kabinového zavazadla, můžete si další kus kabinového zavazadla zdarma odbavit jako zapsané zavazadlo.

Tato změna se týká i cestujících v tranzitu, kteří projdou bezpečnostní kontrolou na letišti v Německu.

Omlouváme se za vzniklé komplikace a děkujeme vám za spolupráci.

Odlety z letiště Bukurešť – Otopeni (OTP)

Na svůj odlet z letiště Bukurešť – Otopeni (OTP), se dostavte na letiště 3 hodiny před odletem. Cílem je zabránit vytváření případných front při odbavení.

Dočasné uzavření prodejních kanceláří v Praze

Prodejní kanceláře Českých aerolinií (Evropská 846/176a, Praha 6 a Terminál 1 a 2 Letiště Praha) jsou na základě přijetí krizového opatření vládou České republiky dočasně uzavřené. Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti a děkujeme za pochopení.